Zlatarski učenici prvi put sa svojim projektom izišli izvan granica Hrvatske

U sklopu međudržavnog projekta "Čitanje ne pozna granice" skupina učenika iz Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara gostovala je u Osnovnoj školi Preserje pri Radomljah. Riječ je o prvome takvom projektu koji je izišao iz granica zlatarske škole.

Učenici koji su sudjelovali u projektu iz slovenske škole izveli su nam igrokaz dobrodošlice u svojoj knjižnici

Zlatarščani su pročitali Kekeca na vučjem tragu slovenskog autora Josipa Vandota.

Učenici naše škole predstavljaju projekt "Čitajmo zajedno - čitajmo naglas" ravnateljici slovenske škole, tamošnjim učenicima i učiteljima

Pročitano djelo prikazali su vrlo kreativno svojim domaćinima, a najveće oduševljenje izazvala je polka koju su zlatarski učenici otplesali istodobno pjevajući Kekečevu pjesmu. Domaćini su za goste priredili kratak recital i dramski prikaz čiji je glavni lik njihov vršnjak Peter Klepec.

Ravnateljica OŠ Preserje pri Radomljah predstavila nam je svoju školu

O radu slovenske škole govorila je njihova ravnateljica, a domaćini su bili knjižničarka gđa Amanda i učitelj 4.b tamošnje škole gosp. Matjaž.

Jurica Pribolšan i Hrvoje Stažnik napravili su prezentaciju kojom su ravnateljici iz Preserja i slovenskim učenicima i učiteljima predstavili našu školu

Zlatarsku školu kroz prezentaciju koju su sami izradili predstavili su učenici 8.a razreda Jurica Pribolšan i Hrvoje Stažnik, a ubrzo se pokazalo da među djecom nema nikakvih jezičnih barijera jer su se Vilim Crčić, Klara Ferišak, Ela Vidović Popek i Paola Gorupec iz 3.b vrlo brzo sprijateljili s tamošnjim učenicima.

Knjižničarka Amanda iz slovenske škole i naš knjižničar Denis - voditelji projekta "Čitanje ne pozna granice"

Knjižnica te velike škole koja ima 680 učenika pretvorila se u njihovo zajedničko mjesto za igru i jedni su druge učili riječima svojega jezika.

Među djecom nije bilo jezičnih barijera

Domaćini su pripremili predstavu o dječaku Petru Klepcu

Učitelj 4.b Matjaž, naš knjižničar Denis, učiteljica Anita i naš vozač Ivan Šaško uživaju u predstavi

Domaćini su pripremili za nas vrlo ukusan i obilan ručak (a i doručak čim smo stigli)

Domaćini iz Slovenije pokazali su se vrlo ljubaznima, a poslije predstavljanja projektnih zadataka uslijedio je odlazak u arboretum Vučji potok, nastao između dva svjetska rata, koji je svjetski poznat jer svake godine u proljeće bude posađeno dva milijuna lukovica tulipana.

Domaćini su nas poveli u obilazak svjetski poznatog arboretuma Vučji potok

Uza našega školskoga knjižničara gosp. Denisa Vinceka iz Zlatara projekt je ostvarila i učiteljica mentorica gđa Anita Petanjek-Macan.

Logističku podršku sudionici projekta imali su od prvoga dana od ravnateljice OŠ Ante Kovačića Zlatar gđe Rajne Borovčak, koja je istaknula kako je riječ o kvalitetnom projektu te se nada će i dogodine biti moguće sudjelovati u njemu.

Zajedničke fotografije svih sudionika projekta i njihovih mentora u knjižnici OŠ Preserje pri Radomljah i pred školom

U fotogaleriju dodano je 78 fotografija.

Jurica Pribolšan i Hrvoje Stažnik, 8.a
fotografije uredio Lovro Tovernić, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 3. 6. 2015.