„Hodanjem do zdravlja“ na Svjetski dan zdravlja

U utorak, 7. travnja, sudjelovali smo u obilježavanju Svjetskoga dana zdravlja. Kako bi doprinijeli podizanju svijesti o važnosti kretanja i tjelesne aktivnosti, Zavod za javno zdravstvo KZŽ-a organizirao je aktivnost „Hodanjem do zdravlja“. Učenicima i učiteljima naše škole pridružili su se i predstavnici nekih zlatarskih udruga, Turističke zajednice te građani Zlatara.

Unatoč vjetrovitom i prohladnom vremenu, s mnogo volje i veselja, krenuli smo u šetnju označenom stazom na užem području grada. Na samome startu, koji je bio ispred naše škole, djelatnici Zavoda postavili su štand te su nam, uz prigodne letke, dijelili i bočice s vodom.

Akcija „Hodanjem do zdravlja“ dio je Nacionalnog programa „Živjeti zdravo“, koji provode Ministarstvo zdravlja i Hrvatski zavod za javno zdravstvo. Tim se programom, djelovanjem u lokalnoj zajednici, nastoji informirati, educirati i senzibilizirati populaciju svih dobnih skupina o pozitivnim aspektima zdravih stilova života.

Osnovna škola Ante Kovačića aktivni je sudionik programa „Živjeti zdravo“ te smo se, kao jedna od tri osnovne škole u županiji uključene u program, na Drugoj županijskoj konferenciji o prevenciji kardiovaskularnih bolesti, održanoj prošle godine u Zaboku, predstavili kao primjer dobre prakse.

Vlatka Prpić, prof.

objavio: Nina Posarić   datum: 12. 4. 2015.