Naša škola bila je domaćin aktiva ravnatelja osnovnih i srednjih škola Krapinsko-zagorske županije

U utorak, 24. ožujka, u našoj je školi održan sastanak predstavnika Krapinsko-zagorske županije s ravnateljima osnovnih i srednjih škola nad kojima Županija ima osnivačka prava. Skupu su nazočili krapinsko-zagorski župan gosp. Željko Kolar, zamjenica župana za društvene djelatnosti gđa mr. sc. Jasna Petek i zamjenik župana za gospodarstvo gosp. Anđelko Ferek-Jambrek.

Uime škole domaćina nazočne je pozdravila naša ravnateljica gđa Rajna Borovčak.

Na sastanku se raspravljalo o planu raspodjele decentraliziranih sredstava, materijalno-financijskim rashodima škola i o analizi trošenja energenata u školskim zgradama. Župan gosp. Željko Kolar istaknuo je da bez znanja i obrazovanih ljudi nema napretka ni u jednoj sredini, pa tako ni u našoj županiji. Usto izrazio je zadovoljstvo time što se kontinuirano radi na poboljšanju uvjeta u obrazovanju, a posebice raduje činjenica da Županija, uključujući i sve jedinice lokalne samouprave, stipendira više od tisuću učenika i studenata.  U svojemu se izlaganju dotaknuo i materijalnih prava škole istaknuvši da su ove godine povećana sredstva za materijalne troškove u školama. Gosp. Kolar osvrnuo se i na projekte energetske učinkovitosti koji će se nastaviti tijekom ljetnih praznika. I ovom je prigodom župan istaknuo zlatarsku osnovnu školu kao primjer svrhovite primjene mjera energetske učinkovitosti koje su rezultirale znatnom uštedom energenata.

Zamjenica župana gđa Jasna Petek govorila je o planu raspodjele decentraliziranih sredstava naglasivši da su škole u toj preraspodjeli ove godine dobile nešto više novaca nego proteklih godina. Usto, povećana su novčana sredstva i za investicijska ulaganja.

Marijan Posarić, prof.

objavio: Nina Posarić   datum: 2. 4. 2015.