Korizmena akcija „Slijedimo Isusove riječi i djela“

Učenici OŠ Ante Kovačića Zlatar su na poticaj vjeroučiteljica sudjelovali u korizmenoj akciji „Slijedimo Isusove riječi i djela“ u kojoj su skupljali hranu za djecu iz Dječjeg doma sv.Terezije od malog Isusa na Vrhovcu...

Kroz 5 korizmenih tjedana skupljajući kekse, čokolino, puding, griz, pekmez, nutellu, pahuljice i ostalu dječju hranu činili su velika dobra djela i koračali Isusovim putem. S velikim žarom i ljubavlju novac za namirnice skupili su odričući se pokojeg bombona, lizalice ili žvake kako bi mogli skupiti pomoć za one kojima je najpotrebnija – malu djecu. Za uzvrat dobili smo neprocjenjiv dar – ljubav dvadesetak male djece, njihov osmijeh i radost zbog susreta s predstavnicima naše škole. Taj dar topline i ljubavi prenijeli smo svima nakon našeg susreta s njima u ponedjeljak, 18. travnja, kao znak svjetla i ljubavi, te prisutnosti uskrsnulog Isusa u svim ljudima.

objavio: Natalija Raić   datum: 19. 4. 2011.