Advent u školskoj knjižnici

Tijekom adventa učenici su u knjižnici, služeći se internetskim pretraživačem Googleom, istraživali simboliku paljenja adventskih svijeća. Naučili su da je došašće vrijeme iščekivanja Isusa Krista, koji svojim dolaskom donosi svjetlo koje će obasjati svijet. Prvu svijeću, svijeću NADE, upalio je Dario Lesičar iz 8.a razreda.

Drugu svijeću, svijeću MIRA, upalili su Marko Špehar i Hrvoje Stažnik iz 8.a razreda.

Treću svijeću, svijeću RADOSTI, upalili su Ivona Huljak i Marko Stažnik iz 7.b razreda s Laurom Latin iz 8.a razreda.

Četvrtu svijeću, svijeću LJUBAVI, upalili su Jurica Pribolšan, Petra Sokolić, Lovro Tovernić i Kristijan Kuharić iz 8.a razreda s Patrikom Raškajem iz 7.b razreda.

Naučili smo da advent dolazi od latinske riječi adventus, što znači dolazak. Datum kada počinje advent razlikuje se od godine do godine, ali nikada ne može početi prije 27. studenoga ili nakon 3. prosinca. Završava na Badnjak.

O svemu tome napravili smo i plakat, koji smo izložili u knjižnici kako bismo i ostale korisnike podsjetili za značenje adventa.

Jurica Pribolšan, 8.a
Petra Sokolić, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 12. 2014.