Jurica Pribolšan okitio se broncom na državnom natjecanju

Na Sedmom koprivničkom salonu fotografije učenik Jurica Pribolšan iz 8.a razreda Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara nagrađen je brončanom medaljom na temu Sretno dijete – sretna obitelj.

Na natječaj je pristiglo 548 fotografija iz 14 županija. Otvorenju izložbe koje je bilo u subotu, 13. prosinca, u Koprivnici nazočili su i članovi Novinarske skupine zlatarske osnovne škole.

Mentor Jurice Pribolšana, naš knjižničar gosp. Denis Vincek, dobio je priznanje organizatora, a svi smo primili i poklon-vrećice s desetak popularnih Podravkinih proizvoda. Odličja i darove podijelio je predsjednik Foto kino kluba Podravina gosp. Krešimir Juratović, a svima je čestitala i zamjenica gradonačelnice Koprivnice gđa Melita Samoborec.

Nakon proglašenja svih laureata, uime naše škole i naše ravnateljice gđe Rajne Borovčak, uručili smo predsjedniku Foto kino kluba Podravina priznanje na tome što već sedam godina, koristeći se fotografijom kao sredstvom, promiče prava djeteta i obiteljske vrednote. To je ujedno i doprinos njihove udruge u borbi protiv svakih oblika nasilja.

Gosp. Juratović zahvalio nam je i zamolio da prenesemo pozdrave i zahvalu našoj ravnateljici. Jurica je bio najmlađi autor koji je bio nazočan na dodjeli nagrada. Bila je to i prilika da upoznamo gradove Koprivnicu te Varaždin, u kojemu smo svratili i u McDonald's.

Dario Lesičar i Danijel Vučković, 8.a

objavio: Danica Jakšić   datum: 14. 12. 2014.