Danas tiskane Iskrice broj 56, a mogu se preuzeti i na webu

Danas su iz tiska izišle Zlatarske Iskrice broj 56. RIječ je o osnovnoškolskom listu koji ima tradiciju dugu 56 godina. Počeo je kao zidne novine da bi se ubrzo počeo tiskati. List ima 60 stranica u boji, a tema je broja baština zlatarskoga kraja. Na predstavljanju lista okupili su se članovi uredništva Patrik Raškaj, Dario Lesičar, Petra Sokolić, Lovro Tovernić, Danijel Vučković, Karlo Bukal, Klara Nadine Parlaj, pomoćnik urednika Hrvoje Stažnik te urednik Jurica Pribolšan, koji su prvi s nestrpljenjem prolistali tiskani primjerak lista.

U uredništvu Zlatarskih Iskrica još su bili gđa Vesna Ceboci, gosp. Marijan Posarić i glavni urednik školski knjižničar gosp. Denis Vincek, koji je grafički oblikovao list, dok likovno rješenje naslovnice i zadnje stranice potpisuje gosp. Zvonko Šarčević.

U izradi ovoga broja Iskrica sudjelovali su uz Novinarsku skupinu koju vodi gđa Veronika Podobnik te autore članaka i svi učitelji i stručni suradnici; gosp. Tomislav Jajtić, Katarina Grandavec, gosp. Dragec Adanić, gosp. Krešimir Varga, gosp. Ernest Špiljak, gosp. Domagoj Hitrec i gđa Danica Stažnik-Vučković.

Autori fotografija su učenici, stručni suradnici i učitelji OŠ Ante Kovačića, Foto studio “Marta” Zlatar, gosp. Ivica Cvetko i obiteljski albumi.

Nadamo se da ćete uživati listajući novi broj Zlatarskih Iskrica, koji je dostupan u školskoj knjižnici, ali se može preuzeti i kao pdf datoteka ovdje.

Urednik
Jurica Pribolšan

objavio: DENIS VINCEK   datum: 9. 12. 2014.