Stigle izvrsne ocjene sa smotre u Krapini

Dječji folklorni ansambl Cvrgudan dan prije početka ove školske godine sudjelovao je na kulturno-umjetničkoj manifestaciji ocjenjivačkoga karaktera Dječji korzo u sklopu Tjedna kajkavske kulture u Krapini. Folkloraši zlatarske škole proglašeni su najuspješnijom folklornom skupinom u kategoriji osnovnih škola Krapinsko zagorske županije.

Turistička zajednica grada Krapine poslala je stručni osvrt, koji je napisala predsjednica komisije gđa Senka Jurina, umjetnička voditeljica, folklorna koreografkinja te predsjednica Hrvatskoga društva folklornih koreografa i voditelja. Stručna komisija ocjenjivala je originalnost i urednost oglavlja i narodnih nošnji, pjevnu i plesnu uvježbanost, originalnost i primjerenost koreografije djeci i sceni te jesu li svi plesovi i igre izvedeni prema originalnom plesnom predlošku. Komisiji je ove godine bilo vrlo teško odabrati najbolju skupinu jer su sve skupine bile izvrsne i konkurencija je bila jaka. Prema riječima gđe Senke Jurine naši Cvrgudani zadovoljili su sve kriterije i samom dodjelom nagrade Osnovnoj školi Ante Kovačića iz Zlatara sve je rečeno.

Anita Petanjek-Macan, dipl. učiteljica

objavio: DENIS VINCEK   datum: 1. 12. 2014.