Završna priredba u Područnoj školi Martinščini

I u Područnoj školi Martinščini obilježen je kraj školske godine. Za uspješan završetak najprije smo zahvalili Bogu u kapeli sv. Martina na svečanoj misi zahvalnici koju je predvodio župnik Vladimir Drnetić.

Osim učenika i njihovih roditelja, te učiteljica iz PŠ Martinščine, nazočni su bili ravnateljica gđa Rajna Borovčak, zamjenica gradonačelnika gđa Jasenka Auguštan-Pentek, psihologinja škole gđa Katarina Biondić kao i ostali djelatnici koji rade u našoj školi. Svi učenici bili su uključeni Molitvom vjernika i prinosom darova za što ih je pripremila vjeroučiteljica gđa Ivana Lisak.

Nakon svete mise uputili smo se u prostorije škole na završnu priredbu. Pridružio nam se i naš knjižničar gosp. Denis Vincek. Ove godine naš cijeli program bio je usmjeren na KAJ i na naše prekrasno Zagorje. Izmjenjivalo se tu od pjesama, recitacija i igrokaza. Djeca su oduševila sve prisutne svojom izvedbom, što glasnoćom, što razgovjetnošću, a najviše glumom. Osmijeh na svim prisutnima nije silazio s lica cijelih pola sata koliko je program trajao. No, izlaskom četvrtaša pred svoju učiteljicu gđu Valentinu Lebić-Naumovski osmijeh je zamijenila pokoja suza. Dirljivim govorom oprostili su se oni od nje, kao i ona od njih, ali s naglaskom da su im vrata ove male škole uvijek otvorena kada osjete potrebu. Na kraju cijelog programa svim prisutnima obratila se ravnateljica gđa Rajna Borovčak i čestitala na prekrasnoj djeci, programu, naglasivši da je ovo rad ne samo sada nego svih 365 dana u godini.

Druženje nije tu završilo, nego se nastavilo domjenkom koji su pripremili roditelji. Bilo je tu različitih narezaka, finih klipića naše tete Katice i prepuni stolovi kolača naših mama. Bez obzira na to što je taj dan naša nogometna reprezentacija otvarala prvenstvo s Brazilom, ugodno društvo nije se razišlo. U opuštajućoj i ugodnoj atmosferi uživali smo do kasnih večernjih sati.

Ostale fotografije (26) mogu se pogledati u fotogaleriji.

Ljiljana Mutak, dipl. učiteljica

objavio: DENIS VINCEK   datum: 20. 6. 2014.