Dan sjećanja na Vukovar

Ovih se dana u našoj školi prisjećamo herojske borbe Vukovara i njegovih branitelja za slobodu. Tim smo povodom pogledali film o vukovarskoj tragediji, od prvih pobuna do okupacije, kada tisuću i pol branitelja ostaje bez streljiva, a petnaest tisuća civila, žena, staraca i djece skriva se po podrumima razrušenih kuća...

Vrhunac tragedije je ubijanje ranjenika iz vukovarske bolnice na Ovčari što predstavlja najpotresniju sliku genocidne politike agresora. Također je ubijen i novinar Siniša Glavašević koji je tri mjeseca izvještavao putem radija hrvatsku javnost o herojskoj borbi vukovarskih branitelja.

Vukovar je svoju patnju i herojsku obranu utkao u hrvatsku slobodu i neovisnost. Toga se moramo prisjetiti jer je njegovanje sjećanja na takve događaje u korijenu svakog kulturnog i civiliziranog naroda. Poštujući Vukovar i njegove heroje, poštujemo sve žrtve i heroje Domovinskog rata diljem Lijepe naše. Zahvaljujući njima mi sad živimo i rastemo u svojoj domovini.

Karla Posarić, 8.a

Pano (4. razredi)

Golubice mira (pano u holu)

Učenici naše škole, u pratnji prof. Marijana Posarića, u predvečerje 18. studenoga upalili su svijeće ispred zlatarske župne crkve
kao spomen na tragediju grada Vukovara.

Slovo „V“ kao simbol Vukovara i konačne pobjede.

Literarni radovi: Pismo prijatelju iz Vukovara (4. razredi)

objavio: Natalija Raić   datum: 23. 11. 2010.