Posjet Školi animiranog filma u Čakovcu

Učenici 5.a i 5.b razreda krenuli su 26. ožujka na terensku nastavu u Čakovec. Polazak je bio u 9 sati. Pratilo nas je lijepo, sunčano vrijeme. Čim smo stigli u Čakovec, uputili smo se u Školu animiranoga filma.

Učenici 5.b razreda imali su 45 minuta odmora, dok smo mi, 5.a razred, bili u radionici animiranoga filma. Gospođa, koja radi u toj školi, ispričala nam je i pokazala kako se stvaraju crtani, lutkarski, kolažni i animirani film. Dvoje učenika i ja pokušali smo izraditi animirani, lutkarski i kolažni film. Puni znanja krenuli smo na svojih 45 minuta odmora. Dok je b razred bio u Školi animiranog filma, mi smo razgledali grad. Neki su učenici sjeli na klupe i jeli svoj obrok, drugi su išli u pekarnice i slastičarnice, a ostali u trgovine kupiti suvenire. Ubrzo je i b razred bio gotov s radionicom. Zatim smo pošli gledati film Tarzan u 3D-u. Film je bio odličan. Na putu doma svratili smo do Varaždina gdje smo se odmorili i najeli u McDonald'su.

Dorotea Lesičar, 5.a
Petra Čižmek, 7.a

Izvor fotografije: http://safcakovec.com/wp-content/uploads/2014/03/studio02.jpg. (23.05.2014.).

objavio: DENIS VINCEK   datum: 23. 5. 2014.