Dvojica naših učenika pohvaljeni na nacionalnoj izložbi fotografija

Naša škola uključila se u natječaj "Sigurnost i mobilnost za sve". Trebalo je fotografirati različite situacije u prometu. Na zlatarske ulice izišli su učenici 8.a razreda: Nikola Lončar, Karlo Bukal, Mario Bezak. Marko Balić i Filip Sokolić, te učenici 7.a razreda: Jurica Pribolšan, Dario Lesičar, Hrvoje Stažnik i Petra Sokolić

Razmišljali smo o motivima koje bismo fotografirali. Kamerom smo uhvatili majku s djetetom te učenike 1.a razreda s učiteljicom gđom Ankicom Krajnik kako prelaze glavnu cestu.

Snimili smo i učenike školske prometne jedinice kako zaustavljaju promet u ulici u kojoj je škola dok učenici putnici ulaze u autobus, a potom i jednu majku s djetetom u kolicima koja je morala s nogostupa sići na kolnik jer je jedan nesavjesni vozač parkirao svoj automobil na nogostupu. Na kraju je naš mentor, školski knjižničar gosp. Denis Vincek, fotografirao nas devetero učenika, koji su sudjelovali u projektu, ispred znaka koji na glavnoj cesti pokazuje brzinu kojom voze vozači i one prebrze upozorava na to da uspore jer je tu škola.

S knjižničarom smo odabrali najbolje fotografije i poslali ih u I. osnovnu školu Čakovec, koja je nositelj projekta "Sigurnost i mobilnost za sve".

Nekoliko svojih uradaka poslao je i naš prijatelj iz razreda Lovro Posarić kojemu je mentorica učiteljica informatike gđa Nina Posarić. Nakon mjesec i pol razveselio nas je naš knjižničar, rekavši da smo dobili poziv da idemo u Čakovec. To je značilo da su naše fotografije izložene na toj izložbi koja je državne razine. Učenici iz 7.a nažalost nisu mogli s nama jer su toga dana išli na izlet pa su se u Čakovec uputili Karlo, Mario, Filip, Marko, Nikola, Matija, gosp. Denis Vincek i gđa Nina Posarić. Išli smo školskim kombijem. Doznali smo da je na natječaju sudjelovalo čak 300 učenika iz 48 hrvatskih škola.

Javno su pohvaljeni radovi Lovre Posarića, čija je mentorica gđa Nina, i Nikole Lončara, čiji je mentor gosp. Denis, a zahvalnice su dobili i Karlo Bukal, Filip Sokolić, Mario Bezak i Marko Balić, čiji je mentor naš knjižničar. Usto, svi smo dobili medalje te darove Školske knjige i Profila.

Nakon fotografiranja ispred naših fotografija i lijepog kulturno-umjetničkog programa, koji su priredili učenici OŠ Podturen, uputili smo se u jednu veliku halu gdje su nam policajci iz PU međimurske priredili vrlo zanimljiv program.

Vidjeli smo psa kako pronalazi drogu, policijske motore, bicikle, čamac i policijsku opremu. Jedan majstor borilačkih vještina pokazao nam je nekoliko zahvata kako se možemo obraniti ako nas netko napadne, a najviše smo uživali u simulatoru vožnje motora. U povratku, jasno, posjetili smo u Varaždinu i McDonald's. Na našem uspjehu nama i našim mentorima čestitali su razrednik gosp. Marijan Posarić i naša ravnateljica gđa Rajna Borovčak. Ovaj natječaj nam se jako svidio i nadamo se da će i naši nasljednici, kad mi odemo iz škole, i sljedeće godine sudjelovati sa svojim uradcima.

Nikola Lončar i Karlo Bukal, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 21. 5. 2014.