Prva pričest u našoj župi

Prva sveta pričest u zlatarskoj Župi Uznesenja Blažene Djevice Marije proslavljena je u nedjelju, 4. svibnja. Trideset i jedan zlatarski prvopričesnik tim je događajem prvi put u svetoj hostiji primio Isusa u svoje srce. Misu je služio i pričest podijelio zlatarski župnik Dragutin Cerovečki.

Prvopričesnike, sve od reda učenike trećih razreda zlatarske OŠ Ante Kovačića, kroza župnu katehezu pripremala je s. Rahela Dolovski, a u školi vjeroučiteljica gđa Ivana Lisak. Radost prve pričesti djeca su podijelila s članovima obitelji, krsnim kumovima i ostatkom župne zajednice, kao i sa svojim učiteljicama – gđom Blankom Sviben i gđom Svjetlanom Mezak.

Fotografije: gđa Martina Kotolenko / http://www.zupa-ubdm-zlatar.hr/prva-pricest/. (19.05.2014.).

Krešimir Varga (bivši učenik naše škole)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 19. 5. 2014.