Naš školski knjižničar sudjelovao na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji

Naš školski knjižničar gosp. Denis Vincek napisao je svoj treći znanstveni rad pod nazivom "Non-verbal literacy as a part of information literacy: Using emoticons in Facebook communication by seventh and eighth grade students", koji je na engleskom izlagao na Petoj međunarodnoj konferenciji o informacijskoj znanosti i informacijskoj pismenosti, što je od 1. do 3. travnja održana u rumunjskom gradu Sibiuu.

Istraživanje je proveo u lipnju prošle godine s učenicima (tada) sedmih i osmih razreda OŠ Ante Kovačića Zlatar i OŠ Franje Horvata Kiša Lobor. Međunarodni recenzenti ocijenili su rad gosp. Vinceka najvišim ocjenama, istaknuvši kako je riječ o velikom prinosu istraživanju novih područja informacijske pismenosti. Na Konferenciji je uz ime našega knjižničara bilo istaknuto da dolazi iz OŠ Ante Kovačića Zlatar.

Marijan Posarić, prof.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 8. 4. 2014.