Obilježili Svjetski dan sreće

Jučer su Marko Varga, bivši učenik naše škole, i Lovro Naumovski, učenik 7.b razreda naše škole, snimili dio spota na popularni glazbeni hit Pharrella Williamsa "Happy". Učenici, učitelji, ravnateljica, stručna služba i tehničko osoblje škole zaplesali su u ritmu pjesme "Happy" te se tako pridružili ostalim gradovima u Hrvatskoj snimajući spot toga poznatog hita koji postaje himnom  Međunarodnog dana sreće.

Međunarodni dan sreće, 20. ožujka, proglasili su Ujedinjeni narodi prije tri godine na prijedlog Kraljevine Butan. Cilj je da se "poveća svijest o važnosti potrage za srećom i dobrobiti svjetskog stanovništva", s obzirom na to da je "potraga za srećom temeljni ljudski cilj".

Osim toga, OUN preporuča "pravilan i uravnotežen gospodarski rast koji se temelji na održivom razvitku, iskorjenjivanju siromaštva i poticanju sreće i blagostanja svih naroda".

Stoga se pozivaju sve zemlje članice i druge međunarodne i lokalne organizacije da se 'udruže u promoviranju navedenih ciljeva, te da, kroz svoje djelovanje, upućuju i obrazuju javnost radi podizanja svijesti o važnosti sreće, odnosno obilježavanja Međunarodnog dana sreće.

Fotografije (28) s plesa na skladbu "Happy" mogu se pogledati u fotogaleriji.

Anita Petanjek-Macan, dipl. učiteljica
Jurica Pribolšan, 7.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 21. 3. 2014.