Zlatarski osnovnoškolci jedini razgovarali s ministrom Jovanovićem

Četvero učenika Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar, Ivona Habuš iz 6-a, Patrik Raškaj iz 6.b, Hrvoje Stažnik iz 7.a te Petra Pozaić iz 8.b, sa školskim knjižničarom gosp. Denisom Vincekom sudjelovalo je na dodjeli Godišnje novinarske nagrade za obrazovanje, koju dodjeljuje Udruga Pragma iz Zagreba.

Pritom su se zlatarski osnovnoškolci jedini susreli s ministrom obrazovanja gosp. Željkom Jovanovićem, predstavili mu se, te s njim ukratko razgovarali o svojemu radu. A u izboru laureata za Nagradu u OŠ Zlatar sudjelovao je Odbor za demokratsko građanstvo te Mali knjižničari sa svojim mentoricama gđom Kristinom Fruk i gđom Irenom Petrovečki te sa školskim knjižničarom gosp. Denisom Vincekom i ravnateljicom gđom Rajnom Borovčak koja je inicirala da se škola uključi u projekt u kojemu su učenici s roditeljima, učiteljima i stručnim suradnicima, sučeljavajući argumente, iskristalizirali prijedlog za Nagradu. U ovom projektu sudjelovalo je samo 39 škola iz RH. Nagradu učenika dobila je novinarka gđa Josipa Pletikosić, a nagradu stručnog žirija novinarka gđa Ivana Sučić.

Hrvoje Stažnik, 7.a
Patrik Raškaj, 6.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 18. 3. 2014.