Uspješno provedena vježba evakuacije

U našoj školi održana je u srijedu, 25. veljače, redovita vježba evakuacije. U jutarnjoj smjeni znak za uzbunu dao je točno u 9 sati gosp. Ivan Šaško i učenici su po unaprijed utvrđenom planu, brzo i bez panike, napustili školu.

U poslijepodnevnoj smjeni znak za uzbunu dala je gđa Mirjana Škof u 14.30 sati. Ravnateljica gđa Rajna Borovčak obratila se učenicima i djelatnicima, nakon što su napustili školu, i ukratko ih upoznala s razlozima provođenja vježbe evakuacije.

Vježba evakuacije provedena je i u Područnoj školi Donjoj Batini. Kuharica-spremačica oglasila je zvono za evakuaciju u 9.01 sati. Učenici 1. i 3. razreda krenuli su u pratnji svoje učiteljice gđe Ane Marije Korpar ubrzano prema stražnjem izlazu nakon što su glasnim kucanjem na vrata manje učionice obavijestili učenike 2. i 4. razreda i njihovu učiteljicu gđu Đurđu Kostanjevečki. Učenici 2. i 4. razreda izašli su u pratnji svoje učiteljice na prednja vrata škole. Vježba evakuacije uspješno je završila u 9.02 sati.

Vježba evakuacije provedena je i u Područnoj školi Martinščini. U 9 sati teta Katica pozvonila je poklopcima posuđa, a učenici i učiteljice izišli su prema planu evakuacije iz prostorija škole u školsko dvorište. Učenici i učiteljica prvog i trećeg razreda izišli su na stražnja vrata, a drugi i četvrti razred na prednja vrata. Nakon nekoliko minuta teta Katica je sve obavijestila da mogu ući u školu. Učiteljica gđa Valentina Lebić-Naumovski i gđa Ljiljana Mutak ukratko su djecu upoznale s razlozima vježbe te su pohvalile djecu jer su mirno i brzo napustili školu i čekali upute.

Ostale fotografije (38) mogu se pogledati u fotogaleriji.

Jurica Pribolšan, 7.a
Ana Marija Kropar, dipl. učiteljica
Valentina Lebić-Naumovski, dipl. učiteljica

objavio: DENIS VINCEK   datum: 27. 2. 2014.