Ovaj mjesec: 1926

Mali knjižničari obilježili Međunarodni dan materinskog jezika

Je li ispravno brinuti ili brinuti se; koja je razlika između gdje, kamo i kuda; kada se rabi budući da, a kada jer; pišemo li i govorimo ronioc ili ronilac… To su samo neki od 20-ak jezičnih savjeta Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje koje su Mali knjižničari Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar sa svojom voditeljicom gđom Irenom Petrovečki pronašli na mrežnim stranicama Instituta te su uz Međunarodni dan materinskog jezika, 21. veljače, izradili pano koji je postavljen u holu škole.

Pano je privukao zanimanje učitelja razredne nastave koji su u zlatarskoj osnovnoj školi imali stručni aktiv, ali i učenika kojima će pomoći da utvrde svoje znanje ili nauče nešto novo.

“Međunarodni dan materinskog jezika obilježava se od 2000. s ciljem unaprjeđivanja, učenja i razvitka materinskog jezika te njegovanja jezične i kulturne različitosti”, kazala je gđa Irena Petrovečki. Ravnateljica gđa Rajna Borovčak dodala je kako je naš jezik blago prema kojemu se moramo odnositi s ljubavlju i s poštovanjem, što se u zlatarskoj osnovnoj školi uz redovitu nastavu ostvaruje i putem brojnih projekata.

Nikola Lončar, 8.a
Karlo Bukal, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 21. 2. 2014.