Krapinsko-zagorska županija ulaže 139.854,38 kuna u obnovu Područne škole u Martinščini

U ova teška vremena recesije Krapinsko-zagorska županija još jednom je pokazala da ima sluha za sve dijelove svoje županije. Područna škola Martinščina, koja spada pod Osnovnu školu Ante Kovačića u Zlataru, sagrađena davne 1930., bila je u izuzetno lošem stanju.

Zbog dotrajalosti je prokišnjavao krov. Čelnici Krapinsko-zagorske županije župan Željko Kolar i zamjenica župana za društvene djelatnosti Jasna Petek uvidjeli su potrebu hitne sanacije, pogotovu stoga što je riječ o obrazovanju onih najmlađih. Tako su ovih dana, zahvaljujući Županiji, počeli radovi na sanaciji škole u Martinščini. Počelo je skidanje  krovišta koje će biti potpuno zamijenjeno novim, sanirat će se zidna podloga na koju sjeda krovište i izradit će se opšavi dimnjaka.

"Zahvaljujemo Županiji na tomu što je prepoznala potrebu sanacije škole. Naša područna škola postat će tako sigurno mjesto ne samo za nastavu nego će biti i središnje mjesto za društvena okupljanja u selu", istaknula je ravnateljica zlatarske osnovne škole gđa Rajna Borovčak. Izvođač je tvrtka Gradnja vlasnika gosp. Stjepana Grdena iz Donje Stubice, vrijednost radova je 139.854,38 kuna, a potpuno ih financira osnivač škole. Radovi bi trebali biti dovršeni do kraja godine bude li vrijeme išlo na ruku.

"Kao vijećnik Županijske skupštine i kao gradonačelnik Zlatara založio sam se da se svi ti radovi na našim školama pokrenu jer djeca i ulaganje u njihovo obrazovanje su budućnost i o tome uvijek trebamo misliti. Uređena je škola na Batini, Županija je mnogo uložila u centralnu školu u Zlataru u pogledu energetske učinkovitosti, sada su počeli radovi u Martinščini, a mogu najaviti i aneks Osnovne škole Belec", kazao je zlatarski gradonačelnik gosp. Stanko Majdak.

Denis Vincek, dipl. bibliotekar i dipl. novinar

objavio: DENIS VINCEK   datum: 6. 12. 2013.