Bili smo na Inteliberu

Dario Lesičar, Petra Sokolić i Lovro Tovernić iz 7.a te Filip Sokolić iz 8.a posjetili su 15. studenoga sa školskim knjižničarom gosp. Denisom Vincekom Sajam knjiga Inteliber. Najprije su pogledali predstavu "Debela" prema istoimenoj knjizi Silvije Šesto Stipaničić koju su izveli glumci Kazališta Mala scena iz Zagreba.

Podsjetimo, već treću godinu zaredom u Osnovnoj školi Ante Kovačića učenici sudjeluju u online kvizu koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba. Ove su godine tema bili dnevnici, pa su učenici tako čitali "Pobunu Pauline P." Sanje Polak, "Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu" Damira Mađarića i "Rodrick rastura" Jeffa Kinneyja. Učenici su u školskoj knjižnici riješili kviz u kojemu su bila pitanja o pročitanima djelima. Zlatarski osnovci sudjelovali su u kvizu zahvaljujući međuknjižničnoj posudbi jer su potrebne knjige posudile gđa Draženka Gretić iz Gradske knjižnice Pregrada i gđa Andreja Šagud iz Gradske knjižnice Zabok.

Pobjednik kviza na školskoj razini, objavljeno je 4. studenoga, bio je Dario Lesičar iz 7.a. S pobjednicima kviza iz osnovnih škola iz cijele Hrvatske koje su sudjelovale ove godine Dario se borio za glavnu nagradu: tablet.

Potom je uslijedio najnapetiji dio – izvlačenje pobjednika Nacionalnoga kviza za poticanje čitanja. Sreća nam nije bila sklona pa je Dariju glavna nagrada izmakla, a poslije "službenog" dijela uslijedio je obilazak Intelibera s s obiljem knjiga, stripova i različitih priručnika. Prema svojim sklonostima učenici su odabrali nešto za sebe, ali i darove za svoje prijatelje i prijateljice, kako uspomenu na posjet Sajmu knjiga Inteliber u Zagrebu.

Petra Sokolić, 7.a
Lovro Tovernić, 7.a
Dario Lesičar, 7.a
Filip Sokolić, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 18. 11. 2013.