Eko za etno

Učenici Osnovne škole Ante Kovačića s građanima Zlatara sudjelovali su od 3. svibnja do 7. lipnja u projektu “Eko za etno”. Cilj projekta bio je skupljanje plastičnih boca i kupnja platna za dječje nošnje od dobivena novca.

Zadaće projekta bile su, skupljajući reciklažni materijal, ekološki i etnološki osvijestiti djecu i građane, zaštititi naš zavičaj od zagađenja, a istodobno očuvati hrvatsku folklornu baštinu. Organizatori akcije Eko za etno bili su karitativna skupina Buđenje i folklorna skupina OŠ Ante Kovačića Zlatar Cvrgudan.

Karitativna skupina izradila je prigodne plakate i letke koji su dijeljeni po gradu Zlataru, a nekoliko puta projekt je oglašavan na Radio Zlataru kako bi potaknuli građane da nam se pridruže. Skupljanje i prodaja boca uspješno je završeno 7. lipnja. U akciji je skupljeno preko 1000 plastičnih boca, što će biti dovoljno da pokrije troškove kupnje platna koje nam još predstoji.

Vjeroučiteljica Andreja Mikac

objavio: DENIS VINCEK   datum: 13. 6. 2013.