Blistav kraj sezone pionira NK Oštrc

Blistavom utakmicom i druženjem do kasno u noć završena je blistava sezona pionira Oštrca za koje igraju učenici naše škole. U Novom Golubovcu potpuno je jučer deklasiran Schiedel, sa 8 : 2. Strijelci su bili Mihael Škrlec (2 gola), Martin Posarić, Mihael Grzelja, Sandro Cesar, Josip Perak, Sven Štahan i Mihael Kadoić (naš učenik, a sada đak prvog razreda srednje).

Kliknite na fotografiju kako biste ju vidjelu u punoj rezoluciji

Zbog okolnosti na koje igrači nisu mogli utjecati – klubu je prijetilo gašenje – neki standardni igrači bili su primorani otići iz NK Oštrca, klub je polusezonu završio na zadnjemu mjestu, sa samo jednim jedinim bodom. Navijača na utakmicama praktički više nije bilo.

A onda je trener Davor Lajšić okupio ekipu, učenici su dobili i stalnu podršku svoje škole, i počeli marljivo trenirati. Mihael Kadoić, Mihael Škrlec, Sven Štahan, Josip Perak, Kristijan Čižmek, Ivan Valjak, Mihael Grzelja, Martin Posarić, Mislav Kovčević, Karlo Bartolin, Lovro Tovernić, Tin Bručić, Nikola Kadoić, Marcel Katić, Sandro Cesar, Ivan Marinović i Matija Soić odličnim partijama uspjeli su ovu sezonu završiti na sedmome mjestu.

Nije bilo lako. U Zaboku u gostima na početku proljeća na tekmi teško je ozlijeđen vratar Ivan Marinović, koji se zahvaljujući brzoj liječničkoj pomoći uspješno oporavlja. Taman je pionire Oštrca krenulo, a zaprijetila je mogućnost da više ne igraju – jer što je klub bez golmana.

Trener Lajšić i kapetan M. Kadoić trebali su preko noći naći rješenje. Uz pomoć vjernog navijača Oštrca i pregovora, kakvih se ne bi postidjeli ni menadžeri poput Mamića, u klub se nakon dvije godine vratio i stao na gol Matija Soić. Klub nije ni je dnu utakmicu tako bi bez golmana. Soić je svoj posao rutinski odradio do kraja sezone, kao da ni jedan dan nije pauzirao.

Bolest je pogodila prvotimca pionira Oštrca Sanda Cesara koji je uspio oporaviti i u subotu, 8. lipnja, ponovno se vratio na teren. Svoj povratak proslavio je blistavim golom u drugom poluvremenu, a svoj prvijenac za pionire Oštrca zabio je i Mihael Grzelja i tako zapečatio pobjedu na 8 : 2.

Kroz ovu sezonu kapetansku vrpcu nosili su Mihael Kadoić, Mihael Škrlec, a jučer je kao kapetan utakmicu počeo Marcel Katić. U drugom poluvremenu trener Lajšić uveo je u igru sve igrače s klupe pa je Katić kapetansku vrpcu predao šestašu Lovri Toverniću, najmlađemu nogometašu Oštrc. I Katić i Tovernić opravdali su Lajšićevo povjerenje i na kraju utakmice svi smo opet uživali u Kilimandžaru.

Zahvaljujemo treneru, roditeljima i našim vjernim navijačima koji su nas pratili na našim utakmicama, koji su bili uz nas uvijek, čak i onda kad smo imali samo jedan jedini bod i bili fenjeraš bez perspektive. Oni su nam dali vjeru i uspjeli smo, ne samo opstati u ligi nego sezonu završiti na solidnom sedmome mjestu i osvjetlati ime našega kluba, naše OŠ Ante Kovačića Zlatar i našega grada Zlatara.

Pioniri NK Schiedel (N. Golubovec) i NK Oštrc (Zlatar)

Predstoji nam smjena generacije, dio nas odlazi već na jesen igrati za juniore, no očekujemo i već znamo za igrače koji će zauzeti naša mjesta u pionirima.

Navečer smo na Oštrcu s našim trenerom, roditeljima, najvjernijim navijačima i gđom Maricom Kesak iz kluba dostojno proslavili kraj sezone, uz roštilj, sokove i pjesmu uz harmoniku koju je svirao naš standardni igrač Martin Posarić.

Miško Škrlec, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 9. 6. 2013.