U fair-play utakmici 3.b pobijedio 3.a sa 5:4

Danas je u Osnovnoj školi Ante Kovačića u Zlataru odigrana nogometna utakmica između učenika 3.a i 3.b razreda. Zanimljivo je da je utakmica odigrana na inicijativu učenika 3.b razreda koji su željeli da i oni odigraju tekmu kao što to međusobno već godinama igraju učenici viših razreda u školskoj ligi.

Učenici 3.b razreda obratili su se školskom knjižničaru gosp. Denisu Vinceku koji je potom dogovorio termin s učiteljicama gđom Boženom Škrlec i gđom Silvijom Adanić te profesorom TIZK gosp. Stjepanom Škrlecom i Mihaelom Škrlecom, učenikom 8.a i standardnim igračem pionira NK Oštrc koji je sudio ovu utakmicu.

Utakmica je bila borbena i jako napeta. Oba razreda imala su podršku svojih navijača i navijačica, a u publici bilo je i učenika viših razreda.

Na kraju je pobijedio 3.b, ali je bilo vrlo tijesno. Neki učenici iz obaju razreda igraju u limačima u NK Oštrc Zlatar. Među učenicima trećih razereda mnogo je mladih talenata te budućih nogometnih nada.

Učenici 3.a razreda pružili su na kraju utakmice ruku učenicima 3.b razreda koji je pobijedio. Svi su bili sretni i zadovoljni. Utakmicu je sudio Mihael Škrlec iz 8.a i učenici su se ponašali korektno i slušali sve odluke suca.

Mihael Škrlec, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 15. 5. 2013.