Ponos naše škole

U srijedu, 24. listopada 2012., održalo se prvo kolo nogometnog natjecanja među osnovnim školama Krapinsko-zagorske županije. Natjecanje se odigralo u Kraljevcu na Sutli. Svaka školska momčad izabrala je najbolju desetoricu za natjecanje.

Kliknite na fotografiju kako biste ju vidjeli u većoj rezoluciji

Našu školu predstavljali su sljedeći učenici: Josip Pribolšan, Dario Miškec, Jan Pukljak, Josip Perak, Sven Štahan, Mihael Škrlec, Ivan Valjak, Martin Posarić, Mirko Brčić i Jan Stjepan Dominić. Prvu utakmicu naša momčad izgubila je rezultatom 2 : 4 od OŠ Zlatar Bistrice. Momčad nije imala sreće te se malo opustila početkom utakmice.

U drugoj utakmici nogometaši OŠ Ante Kovačića pobijedili su ekipu OŠ K. Š. Gjalskog rezultatom 6 : 2. U trećoj utakmici, koja je bila i odlučujuća za prolaz u drugo kolo, momčad je izvanrednom igrom pobijedila domaćine, OŠ Pavla Štoosa rezultatom 2 : 1. Utakmica je bila teška te su dečki pokazali kvalitetu, slogu te izdržljivost. Tako su se plasirali u drugo kolo županijskog natjecanja.

Drugo kolo nogometnog natjecanja održalo se u Bedekovčini u sportskoj dvorani u utorak, 27. studenoga. Kolo je počela utakmica između OŠ Đurmanec i OŠ F. H. Kiša, koja je završila rezultatom 2 : 0 na strani Đurmanca. U drugoj utakmici na red je došla naša momčad. Kao i u prvom kolu, momčad je ušla opušteno u igru te je rezultatom 2 : 1 izgubila od OŠ Tuhelj.

U drugu utakmicu naša momčad ušla je ozbiljno te rezultatom 6 : 4 pobijedila OŠ iz Lobora. U trećoj utakmici naša momčad išla je samo na pobjedu jer nas je samo pobjeda mogla poslati u finale natjecanja. Rezultat posljednje utakmice (protiv Đurmanca) je 3 : 2 na našoj strani. Dečki su spuštenih glava otišli prema svlačionici misleći da su ispali, no iz svlačionice su izišli ponosni, podignutih glava! Za to je zaslužna cijela momčad, ali i prof. Škrlec, koji je davao savjete ekipi tijekom utakmica te im javio radosnu vijest o prolazu!

Momčad je ponovno pokazala slogu i kvalitetu te su zasluženo ušli u finale natjecanja.

Finale natjecanja održano je 19. ožujka u Sportskoj dvorani u Bedekovčini. Na natjecanje se kretalo u 9 sati ispred naše škole. Dolaskom u Bedekovčinu dobili smo raspored igranja. Bili smo u skupini B s OŠ Stubica i OŠ Ljudevita Gaja iz Mihovljana. U skupini A bili su OŠ Oroslavje, OŠ Đurmanec i OŠ Bedekovčina. Prvo su se odigravale utakmice A skupine, iz koje su na kraju dalje prošli OŠ Oroslavje kao prvoplasirani i OŠ Đurmanec kao drugoplasirani.

Zatim smo na red došli mi. Prvu utakmicu igrali smo protiv OŠ Stubica. U utakmicu smo ušli krajnje ozbiljno te smo pobijedili rezultatom 4 : 1. Zatim su igrale OŠ Stubica i OŠ Mihovljan. OŠ Stubica je pobijedila. Zadnju utakmicu u grupi igrali smo protiv OŠ Mihovljan. Odigrali smo rezultatom 2 : 2 koji nas je vodio ravno u finale protiv OŠ Oroslavje. Utakmica je bila na najvišem nivou dok nismo primili gol iz penala koji je bio opravdan te je naš igrač dobio dvije minute isključenja. Izgubili smo rezultatom 5 : 3.

Utakmica je završila tragično za nas, ali vjerujem da je cijela škola ponosna na nas, jer smo uspjeli osvojiti 2. mjesto među svim osnovnim školama Krapinsko-zagorske županije. Cijela momčad dala je svaki atom energije. Još moram napomenuti da su OŠ Oroslavje između polufinala i finala imali dva sata odmora, a mi smo imali samo 20 minuta odmora – poslije utakmice koja nas je jako umorila te nismo uspjeli regenerirati snagu.

Danas se naša ekipa ponovno okupila i uz pehar koji smo osvojili fotografirali smo se s našom ravnateljicom gđom Rajnom Borovčak, koja nas je bodrila tijekom svih utakmica, te s našim trenerom gosp. Stjepanom Škrlecom, bez čijih savjeta i vodstva ne bismo došli do drugoga mjesta u Krapinsko-zagorskoj županiji. Gđa ravnateljica i naš knjižničar gosp. Denis Vincek čestitali su nam na uspjehu, a ravnateljica je cijelu ekipu počastila sokom i bombonima.

Jan Stjepan Dominić, 8.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 30. 4. 2013.