Naš tradicionalni humanitarni posjet Domu na zagrebačkom Vrhovcu

Kao i prijašnjih godina, i ove se godine u OŠ Ante Kovačića Zlatar skupljala hrana za nezbrinutu djecu iz Kuće sv. Terezije od Malog Isusa na zagrebačkom Vrhovcu. To je jedan od nekoliko domova karmelićanki Božanskog Srca Isusova u kojem žive djeca bez odgovarajuće roditeljske skrbi.

Imajući na umu da je korizma razdoblje pripreme za najveći kršćanski blagdan Uskrs i da smo kao kršćani pozvani na veću brigu za bližnje, učenici i djelatnici zlatarske osnovne škole rado su podijelili, ne samo hranu nego i školski i higijenski pribor, kao i novčani prilog, s djecom u potrebi.

Akciji se na poseban način pridružila školska karitativna skupina "Buđenje". Karitativci su nekoliko tjedana izrađivali narukvice od vune koje su izložili u zlatarskoj crkvi 10. i 17. ožujka, a skupljeni novac od narukvica što su ljudi darovali, predan je domu na Vrhovcu. Preostale narukvice podijeljene su djeci u domu.

Kuća sv. Terezije od Malog Isusa za nezbrinutu djecu zbrinjava do 28 djece. Trenutačno u domu žive djeca od 18 dana do 13 godina. Naši su se učenici tijekom posjeta upoznali i družili s nekoliko udomljene djece predškolske dobi. Iznenadila nas je njihova velika društvenost i otvorenost prema nepoznatoj djeci i osobama. Djeca u domu su razgovorljiva, pristojna i spremna na igru, što je očiti dokaz kvalitetne skrbi časnih sestara i njihovih stručnih pomagača.

Zahvaljujemo svim učenicima, njihovim obiteljima, učiteljima, djelatnicima škole i svim Zlatarščanima koji su se uključili u akciju.

Vjeroučiteljica Andreja Mikac

objavio: DENIS VINCEK   datum: 27. 3. 2013.