Više od 200 učenika na županijskoj smotri zborova u Zlataru

Na Županijskoj smotri zborova osnovnih škola Krapinsko-zagorske županije okupilo se danas više od 200 osnovnoškolaca. U natjecateljskom dijelu nastupile su škole iz Zlatara, Zlatar Bistrice, Zaboka i Bedekovčine, a u revijalnom dijelu škole iz Konjščine i Mihovljana.

U prepunoj Sokolani brojne uzvanike, Zlatarščane, a i razredne prijatelje koji su došli bodriti svoje zboraše, pozdravili su ravnateljica OŠ Ante Kovačića Zlatar, domaćina smotre, gđa Rajna Borovčak, uime gradonačelnika Zlatara gosp. Vedran Vukobrat, viši stručni suradnik za poslove društvenih djelatnosti, te krapinsko-zagorska županica gđa Sonja Borovčak, koja je smotru otvorila.

Nazočni su, uz mentore i pratitelje zborova, bili i dopredsjednik Županijske skupštine Krapinsko-zagorske županije gosp. Stanko Majdak, ravnateljice ustanova u Gradu Zlataru, zlatarski gospodarstvenici, sestra Rahela iz zlatarske župe te brojni umirovljeni prosvjetni djelatnici.

Program su vodile učenice Lorena Jurec i Patricija Škreb.

Na kraju je zborovima i školama priznanja podijelila predsjednica Županijskog povjerenstva gđa Josipa Hopek, doajen zlatarskog zborskog pjevanja, a gđa Dada Ruža, predstavnica 56. Glazbenih svečanosti hrvatske mladeži i predsjednica  Prosudbenog povjerenstva, istaknula je kako će Državno povjerenstvo sudionike obavijestiti o izboru zborova za sudjelovanje državnom natjecanju.

Ostale fotografije (55) mogu se pogledati u fotogaleriji.

Denis Vincek, dipl. bibliotekar i dipl. novinar

objavio: DENIS VINCEK   datum: 21. 3. 2013.