Gosp. Brlić i Rea posjetili PŠ Donju Batinu

U petak, 1. ožujka, Područnu školu Donju Batinu posjetili su predsjednik Udruge invalida Zlatar gosp. Davor Brlić i njegov rehabilitacijski pas Rea. Gosp. Brlić govorio je učenicima o životu invalida u zajednici, o preprekama s kojima se susreću i postupcima kojima možemo pomoći osobi s invaliditetom.

Gosp. Brlić objasnio je razlike među psima koji pomažu ljudima s različitim oblicima invaliditeta i opisao obuku rehabilitacijskog i terapijskog psa i psa vodiča slijepih. Ženka zlatnog retrivera Rea pokazala je neke postupke kojima svojem vlasniku olakšava svakodnevicu, a onda se družila s učenicima. Nekima je od njih i pomogla ublažiti strah od pasa.

Zanimljiv dio susreta bio je i razgledanje vozila Udruge invalida koje je opremljeno rampom i upravljačkim sustavom prilagođenim teško pokretnim osobama. Djeca su bila puna dojmova te radosno ispratila drage goste.

Ana Marija Korpar, dipl. učiteljica

objavio: DENIS VINCEK   datum: 7. 3. 2013.