Humanitarna božićna akcija Zapalimo svjetlo

Učenici OŠ Ante Kovačića Zlatar sudjelovali su u velikoj humanitarnoj božićnoj akciji „Zapalimo svjetlo“ u kojoj su skupljali hranu za djecu iz Dječjeg doma sv.Terezije od malog Isusa na Vrhovcu...

Kroz 4 tjedna došašća skupljajući kekse, čokolino, puding, griz, pekmez, nutellu, pahuljice i ostalu dječju hranu činili su velika dobra djela i palili svjetlo dobrote u svima nama. S velikim žarom i ljubavlju novac za namirnice skupili su odričući se pokojeg bombona, lizalice ili žvake kako bi mogli skupiti pomoć za one kojima je najpotrebnija – malu djecu. Za uzvrat će dobiti neprocjenjiv dar – ljubav 15-ero male djece, njihov osmijeh i radost zbog susreta s predstavnicima naše škole. Taj dar topline i ljubavi prenijet ćemo svima nakon našeg susreta s njima u petak 18. prosinca kao znak svjetla i ljubavi, te prisutnosti malenog djeteta Isusa u svim ljudima.

Anita Martinić, vjeroučiteljica

objavio: Natalija Raić   datum: 16. 12. 2009.