Eko dani

Ubrzo po dolasku proljeća, učenici naše škole obilježili su Eko dane, odnosno Svjetski dan šuma, Svjetski dan voda i Svjetski meteorološki dan. Kako je opisano u prethodnim izvješćima, tom prigodom učenici 4.a i 4.b Matične škole te učenici Područne škole Donja Batina posjetili su loborsko izvorište Zagorskog vodovoda dok su učenici Područne škole Martinšćina posjetili Zagreb te u Zagrebačkom kazalištu lutaka pogledali predstavu Pismo iz Zelengrada koja govori o očuvanju vode i prirode.

U tjednu kad smo obilježili Eko dane, u petak 25.3. učenici 2.a razreda su dio nastave proveli uz potok Reku. Proučili su biljni i životinjski svijet tekućice, opisali način očuvanja prirodne baštine svojeg mjesta i jačali se upijajući sunčeve zrake. Povezali su područje prirodoslovlja i ekologije s jezičnim izražavanjem i tjelesnom i zdravstvenom kulturom. Sve su to začinili spoznajom da je petak i prekrasan proljetni dan.

Na ove načine učenici naše škole osvijestili su važnost čuvanja prirode i odgovornog ponašanja prema njoj, što je u današnjem svijetu veoma bitno. Osim toga, dobro su se zabavili te stekli brojna korisna iskustva. (Ana Marija Korpar i Zvonimir Guć)

Klikni na opširnije za više fotografija.

,​

objavio: Zvonimir Guć   datum: 1. 4. 2022.