Tjedan darovitih učenika (21. - 27. ožujka)

Da je Bog svakome dao različite talente, sposobnosti i odgovornosti, to je jasno. No, vidjeti kako se to manifestira u stvarnosti je nešto divno i često neočekivano. Učenici naše škole svojim su talentima uljepšali Tjedan darovitih učenika, koji se sada već tradicionalno obilježava od 21. do 27. ožujka. Jako je bilo lijepo vidjeti prezentacije različitih učeničkih zanimacija te aktivnosti kojima se bave izvan škole. To ohrabruje, jer sve te aktivnosti služe u izgradnji učenika kao sretnih i ostvarenih pojedinca, što je i jedan od temeljnih ciljeva cjelokupnog obrazovanja. U nastavku su opisane aktivnosti i prikazane fotografije nekih učenika, koji su sudjelovali u ovom obilježavanju. Uvjereni smo, da je tih darova naših učenika još mnogo više. Nastavak pod opširnije.

U 3.a razredu učenica Ema Kljak pokazala je na strunjači nekoliko zanimljivih i atraktivnih gimnastičkih vježbi. Sličnim putem išao je i učenik Simon Stubičan Mahmuljin, koji je uz glazbu izvodio neke pokrete u breakdanceu. Osim tog vrlo zahtjevnog plesa, učenice Una Domitran, Mia Šumiga i Nikol Puklin veselo i vrlo simpatično izvele su hip-hop plesnu točku na pjesmu Up. Uz plesne, učenici 3.a su se iskazali i u glazbenim izvedbama pa je Klara Piljak oduševila svirkom na tamburici, a Vida Domitran na violini. Osim toga, učenica Nikol Puklin je održala i malu izložbu svojih likovnih radova, a Leona Juriša i Matea Mikšaj napisale su i odrecitirale pjesmicu o prijateljstvu nakon koje su se i zagrlile.

U 2.b imali smo vrlo zanimljivu izvedbu. Učenik Emanuel Bratković svirao je saksofon te zaradio ovacije cijelog razreda.

U 7.a razredu učenici Leon Čleković, Luka Srebačić i Karlo Hleb također su pokazali svoje umijeće prebiranja po žicama tambure. Svirajući tradicionalne pjesme zavičaja mladi tamburaši pridonose očuvanju tradicije i kulturne baštine naše domovine. Osim njih, Alexander Škreb je pokazao svoje umijeće tehniciranja, dok je Nika Hunjet napravila nekoliko vježbi na gimnastičkim spravama.

Učenice Čitateljskog kluba: Karla Bručić, Ela Vlahek, Melani Benčić, Paula Špoljar, Ema Runjak i Marta Šimunec također su pokazale vrlo zanimljive talente. Pod vodstvom učiteljice Ivane Pikutić izrezivale su stare novinske tekstove i naslove te stvorile razigrane stihove o životu, prijateljstvu, proljeću, ljetu i avanturama, koje su zalijepile na pano. Same su istaknule kako im je trebalo puno vremena, ali se isplatilo.

Od ostalih talentiranih učenika vrijedi izdvojiti učenike 4.a razreda. Učenica Julija Šaka također svira violinu te nastupa i na međunarodnim natjecanjima. Učenici Leoni Vujici pozornica nije nimalo strana, a na njoj nastupa svirajući klarinet. Učenik Adam Adanić pohađa glazbenu školu za tamburicu.

Sve u svemu, čini se da naši učenici od raznih talenata i aktivnosti najviše njeguju sviranje različitih instrumenata, ples, gimnastiku i poeziju. Također, omiljeni instrumenti su im tamburica i violina. Raduje nas vidjeti aktivnosti u kojima posebno uživaju te načine na koje obogaćuju svoju okolinu i ovu školu.  (Zvonimir Guć)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 30. 3. 2022.