Sudjelujemo u eTwinning projektu ARTwinning

U školskoj godini 2021./2022. uključeni smo u međunarodni eTwinning projekt ARTwinning. U projektu sudjeluju učenici zainteresirani za pohađanje izvannastavnih aktivnosti Medijska skupina te Likovna skupina, koje vodi učiteljica likovne kulture Maja Burek. Glavni je cilj projekta potaknuti učenike na istraživanje umjetničkih djela kroz seriju igara koje su osmislili učitelji Likovne kulture. Učenici svake škole uključene u projekt biraju jednog nacionalnog umjetnika kojega tada prezentiraju partnerima kroz različite zadatke.

Učenice naše škole Marta Kotolenko, Mateja Benko i Ela Vlahek sudjelovale su 18. veljače na sastanku putem aplikacije Zoom. Predstavile su likovno stvaralaštvo jednog od najznačajnijih umjetnika na sadašnjoj hrvatskoj likovnoj sceni, Stipana Tadića. Osim naše škole, na sastanku je sudjelovalo još nekoliko škola iz Hrvatske, Italije i Turske. Više o svemu pod opširnije

Učenici su kao sljedeći zadatak trebali odabrati dva fragmenta slika Stipana Tadića. Iste smo stavili na Twinspace (platformu na eTwinningu putem koje se provodi projekt).

U sljedećem zadatku učenici su birali fragmente slika umjetnika koje su odabrali učenici drugih škola. Mogli su birati koju će likovnu tehniku primijeniti u rješavanju ovog zadatka. Učenici su većinom odabrali tradicionalnu slikarsku likovnu tehniku – akril. Jedna učenica svoj je rad napravila digitalno. Lijepili su po dva fragmenta na papir te su nastavili sliku pomoću akrilnih boja. U nastavku možete pogledati fotografije o procesu rješavanja ovog zadatka.

Marta Kotolenko

Sven Posarić

Martina Pavlin                               Mateja Benko

Ela Vlahek

Učenica 8.a razreda Marta Kotolenko izradila je plakat s fotografijama naše škole. Pomoću tog plakata predstavili smo se školama partnerima u projektu.

objavio: Nina Posarić   datum: 24. 3. 2022.