Nove upute HZJZ-a i MZO-a vezane uz sprječavanje i suzbijanje bolesti Covid-19

U petak, 25. veljače, objavljene su nove Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti Covid-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u šk. god. 2021./2022. Najvažnije odredbe odnose se na nošenje maski. Kako se navodi, tijekom nastave u razredima maske nisu obavezne za učenike i djelatnike, ali ih učenici i djelatnici mogu i dalje nositi ako smatraju da su im potrebne, a preporučuju se svim učenicima i djelatnicima škole s kroničnim bolestima koje mogu dovesti do težih oblika bolesti COVID-19 ako im zdravstveno stanje omogućuje nošenje maske. Maske su obavezne tijekom prolaska i boravka u zajedničkim prostorijama te u javnom i organiziranom prijevozu. Nošenje maski je obavezno u javnom prijevozu, uključujući organizirani prijevoz. (ravnatelj Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 27. 2. 2022.