Nacionalna i Europska oznaka kvalitete za eTwinning projekt "Radio Heritage"

Rad na domaćim i međunarodnim projektima učitelja i učenika naše škole ponovno je prepoznat. Proteklog je tjedna učiteljica Ankica Krajnik primila Nacionalnu oznaku kvalitete za projekt u kojem je prošle godine sudjelovala sa svojim, tada 4.a razredom. Danas je, pak, u našu školu stigla i Europska oznaka kvalitete za isti projekt. Riječ je o jednogodišnjem međunarodnom eTwinning projektu "Radio Heritage", koji su pokrenuli naš pokojni knjižničar Denis Vincek i učiteljica Krajnik te učiteljica Renata Jakič iz OŠ Apače u Sloveniji. Nakon što je projekt prihvatila Agencija za mobilnost i programe Europske unije, u projekt se uključilo još desetak škola iz cijele Hrvatske, odnosno 20-ak učitelja i 200-tinjak učenika. Sve projektne aktivnosti odvijale su se na platformi TwinSpace. Učenici su tijekom projekta istraživačkim učenjem stekli znanja o vlastitoj kulturnoj baštini i upoznali kulturnu baštinu projektnih partnera te snimili i montirali pet radijskih emisija posvećenih baštini. Kroz to se podigla svijest o prihvaćanju sličnosti i različitosti među projektnim partnerima, a učenici i učitelji stekli su kompetencije rada u novim digitalnim alatima. Oznaka kvalitete nagrada je učenicima i učiteljima za uloženi trud i poticaj za daljnju suradnju na nacionalnoj i europskoj razini. Klikni na opširnije za dvije fotografije. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 28. 10. 2021.