Dajmo svoj glas za Baltazar!

Projekt Baltazar finalist je za nagradu Europske komisije Regiostars 2021 u kategoriji Fair/Pravedna Europa: Njegovanje inkluzije i antidiskriminacija. Dodjelom godišnje nagrade Regiostars u različitim kategorijama Europska komisija nastoji prepoznati primjere dobre prakse u regionalnom razvoju i istaknuti inovativne projekte sufinancirane iz EU fondova koji mogu potaknuti na provedbu sličnih, novih projekata. Glasati za projekt Baltazar možete do 15.11.2021. putem Regiostars Awards EU stranice na poveznici: https://regiostarsawards.eu/ tako da u kategoriji Fair/Pravedna Europa kliknete na ikonu srca u gornjem desnom kutu kod predstavljanja projekta Baltazar. Glasanje ovisi o IP adresi uređaja, pa je s iste IP adrese moguće glasati jednom dnevno. Više o projektu pod opširnije.

Nositelj projekta Baltazar je Krapinsko-zagorska županija, sufinanciran je iz Europskog socijalnog fonda, a njegovom provedbom Županija zajedno s partnerima: gradom Krapinom, općinom Stubičke Toplice, Zagorskom razvojnom agencijom te osnovnim i srednjim školama, od 2014. godine osigurava pomoćnike u nastavi i stručne komunikacijske posrednike za učenike s teškoćama u razvoju. Projekt Baltazar pokazuje dobru praksu kako se partnerskim pristupom Krapinsko-zagorske županije, osnovnih i srednjih škola te gradova i općina može napraviti pozitivna promjena u društvu. Ovim višegodišnjim projektom omogućeno je zapošljavanje pomoćnika u nastavi u osnovnim i srednjim školama Krapinsko-zagorske županije s ciljem pomoći u nastavnom procesu za djecu s poteškoćama. Kako su to doživjeli upravo oni – koji godinama aktivno sudjeluju u projektu – pogledajte u inspirativnoj priči na poveznici https://youtu.be/vrVReNEsgxw . Dosad su uz potporu Europskog socijalnog fonda uspješno provedena četiri nastavka projekta, a u šk. god. 2021./2022. u tijeku je i peti. U OŠ Ante Kovačića putem projekta Baltazar zaposleno je ove školske godine 3 pomoćnika.

objavio: Nina Posarić   datum: 8. 10. 2021.