Sudjelovali smo na Zboru malih pjesnika

S pjesmom Črleni kokot, učenica 6.a razreda Ela Vlahek  sudjelovala je u subotu, 2. listopada, na Zboru malih pjesnika, priredbi dječjeg literarnog stvaralaštva što se u sklopu Dana kajkavske riječi tradicionalno održava u našemu gradu. Od 324 rada pristigla na natječaj prosudbeno povjerenstvo odabralo je 53 rada za objavu u Zborniku dječjih literarnih radova. Mentorica naše učenice je učiteljica hrvatskog jezika Veronika Podobnik. Elinu pjesmu možete pročitati ovdje. U prigodnom programu nastupio je pjevački zbor naše škole i Tamburaški orkestar KPD-a Zlatarjeve pod dirigentskim vodstvom učitelja glazbene kulture Matije Vučkovića. Za glazbenu popunu između recitacija pobrinuli su se i učenici Osnovne glazbene škole Lobor i Srednje glazbene škole Varaždin. Zbor malih pjesnika otvorila je zamjenica župana KZŽ-a Jasna Petek, a program priredbe osmislila je i koordinirala naša učiteljica Blanka Sviben. Nekoliko fotografija možete pogledati pod opširnije. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 6. 10. 2021.