U našoj školi otvorena likovna izložba "Čovjek čovjeku"

Tradicionalna dječja likovna izložba „Čovjek čovjeku“, što se u sklopu Dana kajkavske riječi redovito održava u našoj školi, okupila je u subotu, 2. listopada, mlade likovne stvaraoce iz brojnih škola kajkavskoga govornog područja te njihove učitelje. Okupljene učenike i njihove mentore u dvorištu naše škole pozdravili su Gordana Valjak, ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta dr. Jurja Žerjavića, uime škole domaćina ravnatelj Marijan Posarić te zlatarska gradonačelnica Jasenka Auguštan Pentek. Među 99 radova odabranih za izložbu našli su se i radovi desetero naših učenika: Antona Adanića, Erika Smetiška, Doris Škreb, Mije Šumige, Jure Krpelnika Kurešića, Doriana Špoljara, Frana Forka, Lane Hleb, Vjere Posarić i Svena Posarića. Njihove su mentorice učiteljice Ana Marija Korpar, Blanka Sviben, Maja Burek, Silvija Adanić, i Ankica Krajnik. Izložbu je postavila naša učiteljica likovne kulture Maja Burek. Nekoliko fotografija možete pogledati pod opširnije. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 5. 10. 2021.