Zid učionice njemačkog jezika dobio novo ruho

U sklopu međunarodnog Erasmus+ projekta „SuperART for inclusion“, koji se bavi inkluzivnim obrazovanjem i u kojemu naša škola sudjeluje s još pet europskih škola, jedna od projektnih aktivnosti vezana je uz španjolskog slikara Joana Miróa. Školski projektni tim odlučio je ispuniti postavljene zadatke oslikavanjem jednog zida u školi prepoznatljivim miroovskim motivima, a koncem lipnja škola će organizirati izložbu likovnih radova naših učenika u čast tome katalonskome velikanu nadrealističkog slikarstva. Slijedom toga, minule su subote, 29. svibnja, mladi likovnjaci iz 7.a i 7.b razreda, pod stručnim vodstvom učiteljice likovne kulture Maje Burek i uz pomoć školskog projektnog koordinatora Andrije Kiseljaka, oslikali zid i vrata učionice njemačkog jezika, davši im tako sasvim novu estetsku dimenziju. Više fotografija o tome možete pogledati pod opširnije. (Marijan Posarić)

Filmić o oslikavanju zida

Filmić o oslikavanju vrata

objavio: Nina Posarić   datum: 30. 5. 2021.