Naša škola organizirala radionicu "Mogućnosti korištenja Padleta u eTwinning projektima" za sudionike projekta Radio Heritage i zainteresirane eTwinnere

Radionica je održana 6. travnja 2021. od 19:00 do 20:00 u Adobe prostoriji Agencije za mobilnost i programe Europske unije. Sudjelovali su svi školski projektni koordinatori u projektu Radio Heritage te zainteresirani učitelji eTwinneri iz regije. Radionicu je organizirala Osnovna škola Ante Kovačića iz Zlatara, skup je moderirao Denis Vincek, projektni koordinator iz te škole, a sudionike je pozdravio Marijan Posarić, ravnatelj OŠ Ante Kovačića Zlatar. Predavačica je bila Snježana Kovačević, iskusna eTwinnerica i koordinatorica nekoliko Erasmus+ Međuškolskih partnerstava. Sudionici su upoznati s Padletom, alatom koji je učenicima potreban za izradu dijela zadatka u četvrtoj aktivnosti našega projekta Radio Heritage. Riječ je o suradničkoj aktivnosti učenika iz svih partnerskih škola, a na Padletima će odgovoriti na jedno pitanje i riješiti jedan zadatak: "Što za tebe znači Uskrs? Napiši u dvije-tri rečenice. Kaj ti pomeni Velika noč? Napiši dve-tri povedi. Pročitaj jedan tekst učenika iz jedne škole partnera, lajkaj ga i napiši svoj komentar. Preberi besedilo enega učenca iz partnerske šole, všečkaj in komentiraj." Padleti su potom ugrađeni na TwinSpace projekta. Svi sudionici dobili su potvrde o stručnom usavršavanju. U radionici je sudjelovalo 26 polaznika. Nakon radionice provedena je evaluacija. Klikni na opširnije za dvije fotografije. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 10. 4. 2021.