Kreativna lektira u 4.b

Jeste li čuli za pizza-lektiru? Ne, to se ne jede, ali je neodoljivo kao i sama pomisao na pizzu. Proučavajući lektirno djelo Emil i detektivi učenici su dobili zadatak izraditi pizza-lektiru. Pizza-lektira aktivnost je kojom učenici na vrlo zabavan način prikazuju djelo koje su čitali. Izrežu veliki krug, podijele ga na nekoliko dijelova (kriški pizze) i na svaki dio napišu jedan od zadataka: tema, likovi, poruka, fabula, najdraži lik itd. Naravno, svoj su rad i ukrasili, a kako svatko voli drukčiju pizzu, svatko je na svoju pizza-lektiru dodao i vlastiti "sastojak", već prema želji. Vrlo brzo učiteljica je počela primati vrlo ukusne i oku primamljive pizza-lektire. Učenici su postali pravi majstori pizza-lektire te dokazali da se na zanimljiv i drukčiji način lakše čita i piše lektira. Na kraju su zajednički pogledali i film Emil i detektivi i njime bili oduševljeni. Veselimo se novoj knjizi i novoj aktivnosti! U fotogaleriju dodano je 19 fotografija. (Emilija Markuš, 4.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 25. 3. 2021.