Županijski LiDraNo 2021. - najbolji rezultat naših učenika u povijesti zlatarske škole

Danas je održana Županijska smotra LiDraNo 2021. S obzirom na epidemiološke mjere učenici naše škole – koji su sudjelovali u kategorijama novinarskog i literarnog izraza – na okruglim stolovima bili su putem aplikacije Zoom. Ove je godine postignut još bolji rezultat u odnosu na prošlogodišnju smotru. Riječ je ujedno o najboljem rezultatu naših učenika postignutom na toj smotri u povijesti zlatarske osnovne škole. Za Državnu smotru LiDraNo 2021. predložen je samostalni novinarski rad "Od vozača kamiona do župnika za 21. stoljeće" autora Ivana Štahana iz 8.b (mentor: Denis Vincek). "Izbor sugovornika pun je pogodak autora jer je riječ o neobičnom svećeniku. Svojom znatiželjom i pitanjima novinar je ravnopravan sudionik razgovora i dobiva toliko zanimljive odgovore te zaokruženu sliku da čitatelj tekst s oduševljenjem pročita u jednom dahu. Naslov, a pogotovu podnaslov, odlično su odabrani, da bi potom autor vrlo uspješno uvodno opisao svoj dolazak na teren i atmosferu koja ga je dočekala, nakon čega slijedi razgovor koji besprijekorno teče. Uza spontanost autora, zamjetna je i doza provokativnosti koja daje dodatni šarm razgovoru", opisala je rad Biserka Jakšić, članica Županijskog povjerenstva LiDraNa za novinarsku kategoriju. Za Državnu smotru predložen je i tiskani školski list Zlatarske Iskrice čiji je glavni urednik Ivano Štahan iz 8.b, a mentor Denis Vincek. "Višestruko nagrađivani list koji pokazuje i dokazuje da se i svaki sljedeći put može još bolje, što je i slučaj s najnovijim brojem Zlatarskih Iskrica, čiji se bogat i atraktivan sadržaj može preporučiti široj publici, a ne samo učenicima. Pozornost plijeni odlično riješena naslovnica, a u listu je tema – influenceri, kao fenomen posebno zanimljiv mladima – obrađena sa svih aspekata. Zlatarski osnovnoškolci ozbiljno su se posvetili istraživačkom novinarstvu. Učenici se vješto koriste svim novinarskim formama, dizajn i grafika na visokoj su razini, a dodatna vrijednost lista je, zbog aktualnosti, podlistak koji je posvećen koroni", istaknula je Biserka Jakšić, članica Županijskog povjerenstva za LiDraNo za novinarsku kategoriju. Županijsko povjerenstvo predložilo je za Državnu razinu smotre i radijsku emisiju "Magnitude straha" (učenici: Bruno Strelar iz 8.b i Helena Balić iz 8,a; mentor: Denis Vincek), a radioigra "Ljekovita jabuka" (učenici: Ivano Štahan iz 8.b i Veronika Krsnik iz 8.c; mentor Denis Vincek) izravno je proslijeđena Državnom povjerenstvu. Spomenimo i to da su na Smotri sudjelovali, u kategoriji literarnih radova, i Bruno Strelar iz 8.b s radom "Bez prošlosti i sadašnjosti nema budućnosti" (mentorica: Petra Kolar), Leonarda Kudelić iz 7.a s radom "Čovjekov najbolji prijatelj" (mentorica: Veronika Podobnik) te Leon Jajtić iz 5.b s radom "Djevojčica i snjegović" (mentorica: Veronika Podobnik) te, u kategoriji novinarskih radova, Martin Kljak iz 8.b s radom "Gaseri i hejteri. Flex i vrijeđanje. Provociraju li nas influenceri?" (mentor: Denis Vincek). Klikni na opširnije za dvije fotografije. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 19. 3. 2021.