Učenici 4.a o sigurnosti na internetu u sklopu projekta Radio Heritage

U sklopu svakog eTwinning projekta dio aktivnosti posvećuje se sigurnosti na internetu s obzirom na to da se u radu koriste digitalni alati i pretražuje internet kako bi se pronašle potrebne informacije za realiziranje svih planiranih projektnih aktivnosti. Sve što učenici kreiraju postavlja se potom na TwinSpace, kojemu mogu pristupiti samo osobe kojima učitelji koji koordiniraju projekt dopuste – učenici, roditelji i gosti, tako da je tu riječ o potpuno sigurnom okruženju. Stoga su i u projektu Radio Heritage, koji je naša škola utemeljila s Osnovnom šolom Apače iz Slovenije – a priključilo se još deset hrvatskih škola nakon što je projekt odobrila Agencija za mobilnost i programe EU – učenici 4.a, koji s učiteljicom Ankicom Krajnik sudjeluju iz Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar, marljivo učili u dvosatnoj radionici o sigurnosti na internetu. Pogledali su prezentaciju Djeca, mobiteli i internet. Podijelili su svoja iskustva o tome koliko vremena provode ispred televizora, a koliko uz mobitel, tablet i računalo. Naučili su što je to cyberbullying te kako pomoći prijatelju ili prijateljici ako postanu žrtve elektroničkog zlostavljanja i komu se treba obratiti ako oni sami postanu žrtve cyberbullyinga. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 17. 3. 2021.