U sklopu eTwinning projekta u kojemu sudjeluje naša škola provedena edukacija o digitalnom alatu GIMP

U sklopu međunarodnog eTwinning projekta koji je naša škola utemeljila s Osnovnom šolom Apače iz Slovenije – a priključilo se još deset škola iz RH – sinoć je održana radionica Mogućnosti korištenja alata GIMP u eTwinning projektima. Riječ je o alatu pomoću kojega će se odraditi dio zadatka u kojem će se učenici 4.a, sudionici međunarodnog projekta Radio Heritage iz naše škole, predstaviti svojim vršnjacima. Radionicu je organizirala slovenska partnerska škola, Osnovna šola in vrtec Apače, skup je moderirala Renata Jakič, projektna koordinatorica iz te škole, a sudionike je pozdravila Violeta Kardinar, ravnateljica OŠ Apače. Predavači su bili Krešimir Varga iz Srednje škole Zlatar i Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću iz Zaboka, te Denis Vincek iz Osnovne škole Zlatar. Sudionici su upoznati s nekoliko komercijalnih i besplatnih programa za obradu fotografija, a naglasak je stavljen na rad u besplatnom programu GIMP. U radionici, koja je održana u Adobe prostoriji Agencije za mobilnost i programe Europske unije, sudjelovali su školski projektni koordinatori u tom projektu te brojni eTwinneri iz regije, a među njima i troje sudionika iz naše škole. Klikni na opširnije za jednu fotografiju s online radionice. Organizator je nakon radionice proveo evaluaciju, a najavljene su i tri nove radionice te jedno predavanje u sklopu projekta Radio Heritage. Svi sudionici radionice dobit će potvrde o stručnom usavršavanju. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 11. 3. 2021.