Kao ogledan primjer dobre prakse, predstavljena prva aktivnost u međunarodnom eTwinning projektu Radio Heritage

Uspješno su realizirani svi zadatci prve od četiriju aktivnosti međunarodnog eTwinning projekta Radio Heritage, koji su pokrenuli stručni suradnik knjižničar Denis Vincek i učiteljica Ankica Krajnik, oboje iz OŠ Ante Kovačića Zlatar, te učiteljica Renata Jakič iz OŠ Apače u Sloveniji. Nakon što je projekt prihvatila Agencija za mobilnost i programe Europske unije, u projekt se uključilo još desetak škola iz cijele Hrvatske, odnosno 20-ak učitelja i 200-tinjak učenika. Sve aktivnosti odvijaju se na platformi TwinSpace s aktivnim sudjelovanjem učenika. U našoj su se školi uključili učenici 4.a razreda. Razvijaju se kompetencije u četirima područjima (IKT, mediji, jezično područje, aktivno građanstvo) i u radu se koriste digitalni alati. Nakon predstavljanja na Twinboardu, u prvoj aktivnosti “Običaj branja grožđa” učenici su istraživali o tome kako se nekad bralo grožđe, snimali radijske zapise s autentičnim sugovornicima te fotografirali najljepše grozdove. Korišteni su alati GIMP, Audacity, platforma Google Sites te Google obrasci u kojima je provedeno glasanje za najljepši grozd. Istaknimo i to da je fotografija koju su snimili četvrtaši učiteljice Ankice Krajnik u velikoj konkurenciji osvojila treće mjesto, na temelju glasanja 242 učenika iz deset partnerskih škola. Provedena je i evaluacija prve aktivnosti, a vrijednost projekta prepoznala je i Webučionica koju vodi Sandra Vuk, učiteljica savjetnica iz Svete Nedelje i voditeljica Aktiva za građanski odgoj i obrazovanje, te je prva aktivnost predstavljena kao odličan primjer dobre prakse na predavanju koje je 4. siječnja 2021. organizirao Bojan Iličić u sklopu projekta Webučionica. Predavanju je nazočilo 613 sudionika. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 23. 1. 2021.