Održali smo Večer matematike

I ove smo se godine uključili u Večer matematike, ali u nešto drukčijem obliku. Aktivnosti su se mogle provoditi od 30. studenoga do 4. prosinca. Učenici razredne nastave proveli su sa svojim učiteljicama aktivnosti na satu matematike, dodatne nastave matematike ili na satu razrednika. Tako su učenicima bile dostupne matematičke slikovnice s popratnim aktivnostima, različiti digitalni kvizovi ili klasični radni centri. Također, učenici su rješavali aktivnosti i kod kuće samostalno ili sa svojim roditeljima. Učenici predmetne nastave dobili su poveznice na aktivnosti na platformi Yammer. Najbolji i najzanimljivi bio im je digitalni escape room u kojemu je zadatak bio otkriti deset šifri lokota da se pobjegne iz Gričkog tunela. Dojmovi učenika su pozitivni. Bilo im je zanimljivo rješavati matematičke izazove u digitalnom obliku, ali im nedostaje međusobno druženje na aktivnostima kao što je to bilo prijašnjih godina. (Josipa Kocman)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 7. 12. 2020.