Obavijest roditeljima

Poštovani roditelji,

obraćamo vam se s nekoliko uputa u vezi s opravdavanjem izostanaka. Molimo vas da se kod pojave bilo kakvih simptoma bolesti kod vašeg djeteta obavezno telefonom savjetujete s obiteljskim liječnikom kako bi on procijenio zdravstveno stanje vašeg djeteta te odlučio o daljem liječenju, odnosno povratku djeteta u školu. Bez konzultacije s liječnikom riskira se širenje bolesti u zajednici, što je u ovim uvjetima suprotno svim epidemiološkim i ostalim mjerama koje su na snazi. Nastavak pod opširnije.

Suradnja s liječnicima zbog nastale je situacije s epidemijom bolesti Covid 19 intenzivirana, stoga imamo saznanja o situacijama u kojima roditelji, unatoč pojavi simptoma, pokušavaju sami opravdati izostanak djeteta, bez telefonskog savjetovanja s liječnikom, što u ovim uvjetima predstavlja veliku ugrozu za zdravlje - kako samog djeteta tako i svih ostalih učenika i djelatnika škole.

Dakle, u slučaju da primijetite bilo kakve simptome bolesti kod vašeg djeteta, obavezno obavijestite liječnika, a roditelj može samo u iznimnim situacijama, isključivo ako to liječnik dopusti, opravdati eventualni kraći izostanak.

Za opravdavanje ostalih izostanaka vezanih uz samoizolacije i izolacije dobili ste naputke od svojih razrednika/ica, koji i dalje vrijede.

Zahvaljujemo na svakoj vašoj brzoj reakciji jer ste kod pojave prvih simptoma ostavili dijete kod kuće i time doprinijeli očuvanju zdravlja ponajprije djece u našoj školi, a potom i svih ostalih članova školske zajednice. Budite i dalje odgovorni jer jedino takvim ponašanjem možemo pridonijeti očuvanju zdravlja svih nas i sačuvati nastavu tamo gdje joj je i mjesto – u školi.

Ostanimo zdravi i dočekajmo spokojni božićne blagdane!

S poštovanjem

Ravnatelj škole Marijan Posarić

objavio: Nina Posarić   datum: 30. 11. 2020.