Sebastijan Drofenik pobjednik Nacionalnoga kviza za poticanje čitanja na školskoj razini

Sebastijan Drofenik iz 8.a je, nakon Lorene Mojčec (2011.), Lorene Jurec (2012.), Darija Lesičara (2013.), Lovre Tovernića (2014.), Marka Bingule (2015.), Lucije Raškaj (2016.), Karla Adanića (2017.), Vida Končića (2018.) i Matije Mikulca (2019.), pobjednik Nacionalnoga kviza za poticanje čitanja na školskoj razini. Ove su godine u tom kvizu sudjelovali učenici 8.a, uz mentorstvo stručnog suradnika knjižničara Denisa Vinceka i učiteljice Informatike Nine Posarić. Sebastijan će se 13. studenoga boriti s pobjednicima iz ostalih škola i knjižnica iz cijele Hrvatske za glavnu nagradu ili jednu od utješnih nagrada. Glavnu nagradu – tablet Lenovo Tab E8 – i ove godine osigurava tvrtka Microline. Šestomjesečni program Brzo čitanje i mudro učenje za prva tri mjesta u jednom od 20 centara diljem Hrvatske osigurava Škola brzog čitanja i mudrog učenja. Ilustrirane knjige o temi zaštita okoliša, za glavnu i utješne nagrade, osigurava nakladnička kuća Planetopija. Prigodne tematske darove osigurava WWF Adria. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 3. 11. 2020.