Jan Ferišak i Noa Emanuel Dominić iz 4.a sudjelovali na Smotri hrvatskog školskog filma

Jan Ferišak i Noa Emanuel Dominić sudjelovali su u četvrtak, 15. listopada, na okruglom stolu Smotre hrvatskog školskog filma, koji je organizirala Agencija za odgoj i obrazovanje. Povod je taj što je film "30 godina nacionalne zrakoplovne kompanije Croatia Airlines" pozvan na tu smotru državne razine. Film je nastao u produkciji Multimedijske skupine naše škole. Scenaristi su Martin Kljak i Veronika Krsnik; u spotu su sudjelovali Matija Mikulec, Noa Emanuel Dominić (glumi mladog Matiju), licitarka Branka Šćuric, učiteljica Ankica Krajnik i njezin (tada) 3.a razred, stjuardesa gđa Fištrović, kamerman je Tomo Valjak, a film je uz mentorstvo našeg vanjskog suradnika Matije Varge montirao Matija Mikulec. Režiju potpisuje Tomo Valjak, a mentor na filmu je stručni suradnik knjižničar Denis Vincek. Filmsko kreativno izražavanje dio je lokalnih aktivnosti koje provodimo u sklopu Međuškolskog partnerstva The Media. What next? u programu Erasmus+. Ove je godine na Smotru pozvano 40 filmova, o kojima su na okruglom stolu koji je održan u Adobe prostoriji AZOO-a govorili predsjednik Državnog povjerenstva Neven Hitrec (akademski redatelj, samostalni umjetnik, Zagreb) i član Povjerenstva mr. sc. Slaven Zečević (akademski montažer, samostalni umjetnik, Zagreb). (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 18. 10. 2020.