Mali istraživači energije iz 2.b razreda

Učenici 2.b razreda uče sadržaje prirode i društva istražujući pojave oko sebe. Tako smo u cjelini "Svijet oko mene" učili o pretvorbi energije. Izrađujući male padobrane uočili smo kako se energija nikada ne gubi, nego poprima različite oblike. Možda netko želi napraviti takav padobran. Potreban vam je komad plastične vrećice, konac ili vuna i spajalica. Plastičnu vrećicu izrežete u obliku pravokutnika, na vrhovima napravite četiri rupice kroz koje provučete konac. Na krajeve konca zavežete spajalicu. Jedna je učenica umjesto spajalice stavila figuricu djevojčice. Radovi su maštoviti, različiti, ali vjerujte, otpor zraka odlično je prikazan na svakom padobranu. Veselimo se budućim zadatcima jer smo zaključili da nam je lakše usvojiti nove sadržaje izrađujući opipljive i konkretne materijale. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Valentina Lebić – Naumovski)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 12. 10. 2020.