Matija Mikulec i sa samostalnim novinarskim radom na državnom LiDraNu

U srijedu, 30. rujna, održan je okrugli stol Državne smotre LiDraNo na kojemu je u kategoriji samostalnih novinarskih radova sudjelovao Matija Mikulec. Njegov je intervju s učiteljicom Prirode i Biologije Ivanom Zrinčšak predstavljen prvi i rečeno je da je to ogledni primjer kako treba izgledati intervju zrelog osnovnoškolca koji postavlja provokativna pitanja, prati sugovornika i inzistira na tome da u razgovoru ništa ne ostane neodgovoreno. Okrugli stol održan je u Adobe prostoriji Agencije za odgoj i obrazovanje, a moderirali su ga članovi Državnog povjerenstva za samostalne novinarske radove: Saša Drach (novinar, Zagreb), Hrvatka Kuko (prof. hrvatskog jezika, Osnovna škola don Lovre Katića, Solin), Antonela Nižetić-Capković (dipl. novinarka, Agencija za odgoj i obrazovanje, Zagreb; članica središnjeg odbora) i Marko Podrug (novinar, Tris portal, Šibenik). Aktivno su na okruglom stolu sudjelovali Matija Mikulec i njegov mentor stručni suradnik knjižničar Denis Vincek. Riječ je o smotri koja je počela sa školskom razinom u siječnju, nastavljena u Krapini okruglim stolom na županijskoj razini u ožujku prošle školske godine, a državna je razina zbog pandemije održana u rujnu ove školske godine. Ovo je treća godina zaredom da učenici naše škole sudjeluju i u kategoriji samostalnih novinarskih radova na Državnoj razini smotre LiDraNo, što je primijetilo i Državno povjerenstvo, pohvalivši kontinuiran i kvalitetan rad s učenicima. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 11. 10. 2020.