Državno povjerenstvo LiDraNa pohvalilo našu radioigru Otmica proglasivši je velikim dramaturškim izazovom

U srijedu, 30. rujna, Matija Mikulec i ja prisustvovali smo okruglom stolu Državne smotre LiDraNo u kategoriji radijskih ostvaraja s radioigrom za mlade Otmica. Državno povjerenstvo činili su dr. sc. Marijana Češi (Agencija za odgoj i obrazovanje, Zagreb; članica središnjeg odbora), Majda Makovec Joksimović (urednica, Hrvatski radio, Zagreb), Lada Martinac Kralj (dramaturginja, Hrvatski radio, Zagreb) i Srđan Nogić (tonski snimatelj, Hrvatski radio, Zagreb). Pohvalili su naš radijski uradak nazvavši ga velikim dramaturškim izazovom i još većim zadatkom koji si je zadala uistinu velika ekipa tijekom dugog snimanja. "Cijeli je uradak cjelina dobivena linearnim nizanjem scena koje su snimane u stvarnim uvjetima i prostorima, ne zadržavajući se pritom na snimanju u zatvorenim prostorima. U tom autentičnom projektu veliki uspjeh zlatarski su učenici postigli u dijalozima te sve zaokružili vještinama koje bi slobodno mogli ponuditi filmskim kućama", riječi su to kojima je Državno povjerenstvo pohvalilo zlatarske sadašnje i, sada već, bivše osnovnoškolce, ravnatelja koji je vozio kombi i njihova mentora Denisa Vinceka, opisavši njihov ostvaraj "dobro osmišljenim projektom". Za još bolji radijski final, rečeno je, u montaži se treba koristiti sljedeći put zvučnicima više kvalitete. Ovu smo aktivnost povezali i s programom Erasmus+ i našim Međuškolskim partnerstvom The Media. What next?, koje provodimo s partnerskim školama iz Poljske, Litve, Češke i Slovačke, kao još jedan oblik lokalne aktivnosti.(Karla Bingula)

Matija Mikulec i Karla Bingula

Glumili: Tomo Valjak, David Bezak, Danijel Turek, Igor Štahan, Matija Mikulec, Antonio Rihtarić, Karlo Sviben, Leonardo Rihtarić, Patrik
Delija, cijeli (tada) 2.a učiteljice Ankice Krajnik, ravnatelj Marijan Posarić u ulozi vozača kombija
Pripovjedačica: Karla Bingula
Najava i odjava: Vida Srebačić
Adaptirao i dramatizirao: Matija Mikulec
Snimatelj i montaža: Matija Mikulec
Mentor: Denis Vincek, voditelj Multimedijske skupine OŠ Ante Kovačića, Zlatar
Zlatar, rujan 2019.
Radio igra za mlade snimljena je prema romanu za djecu Šutiranje glavom slovenskog autora Goran Gluvića.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 5. 10. 2020.